Oenoforum 2016 - Czech International Wine Competition

10. ročník

News

The venue for Oenoforum 2019 is the multifunctional center at the Lednice Castle.

Other news

General partner
Vinařský ráj
Under patronage of
OIV

About contest

Oenoforum 2019

Czech International Wine Competition

13th edition, 20. – 21. 6. 2019, Lednice Castle – multifunctional centrum – Czech Republic

The deadline for submitting applications is 24th Mai 2019.

 Oenoforum – Czech International Wine Competition is the worlds biggest wine competition under the patronage of OIV – International organization for wine and viniculture headquartered in Paris, in the Czech Republic.

The organizer of this spectacular event is Czech Wine and Grape Producers’ Association and is open for all producers and dealers of wine. The competition is open to all grape varieties. Moreover, the grape varieties Sauvignon Blanc and Cabernet Sauvignon will also be judged and awarded with prizes in their own separate categories.

This year marks a 13th anniversary of this competition. This competition aims to compare wines from all over the world and to highlight the significance of global grape varieties with special focus on those of Sauvignon Blanc and Cabernet Sauvignon

OENOFORUM – Czech International Wine competition brings a unique opportunity to compare wines from different areas of Europe and the world which are characterized by different terroir, but also wines that are produced using different and very often completely opposed technologies. In the judge panel are the worlds most respected sommeliers, officers of OIV, UIOE and also the best tasters from the Czech Republic and Slovakia. 


The organizer is therefore the Czech Wine and Grape Producers’ Association with the support of Viticultural Fund of Czech Republic, National Viticulural centre, o.p.s. and other organizations.

The competition is fully compliant to the OIV standard for international wine and spirituous beverages of vitivinicultural origin competitions - resolution OIV/concours 332A/2009.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sign Up


Order of the macarons

There is a posibility to order any macarons (Champion, Grand Gold, Gold, Silver) all awarded wines for a labeling. You have to fill in this form and send it to us to email svcr@svcr.cz

Graphical view of macarons 2019 (38*35 mm) 
Oenoforum_macarons_orderenoforum_macarons_order_EN

The price is 0,08 € (without VAT)/per piece. There is a discount by order:

  • over 2000 pieces - 5%
  • over 5000 pieces - 10%
  • over 10000 pieces - 15 %

Delivery by post or by personal takeover in Velké Bílovice

Payment by bank transfer (invoice) or cash.


Conference

International wine conference in conjunction with Oenoforum 2019 is an unique opportunity for all that work in this exciting industry. From vine-dressers and oenologists through sommeliers to wine dealers. It is a great opportunity that brings the European outlook on topic of each respective edition of this conference. There are three basic factors supporting this concept. The international speakers are always chosen on the basis of their location, so that the experience they bring is motivational and beneficial to the local producers. Part of the conference is also hands-on. Each presentation is enhanced by tasting topic appropriate wines chosen by the speaker. Last but not least is the topic. The topic is chosen in order to highlight the development and innovation within the industry, but also to show the experience of producers from the wine producing countries.

Topic of International conference 2019 – Practical examples of oenological method to big wines.

The annual theme is "Wine and Tannin".


19th June 2019 - Lednice Castle – multifunctional centrum – Czech Republic

Conference schedule

From 8:00 registration

From 9:00 to start the conference

14:00 conclusion


Conference program:

Dr. Nicolas Vivas (France) – Enologist consultant, Researcher in Bordeaux university

Paul Guyard (France) – French traveling winemaker

Union of Oenologists (Czech Republic) - "Dry wines in context"

 

 

 


22. 06. 2019

Oenoforum 2019:Nejlepší bílé a mladé víno pochází z Moravy

Po dvoudenním hodnocení v reprezentativních prostorách lednického zámku vyhlásili pořadatelé největší mezinárodní soutěže vín pořádané v České republice – Oenoforum šampiony bílých, červených, mladých vín a cuvée. Významným úspěchem našeho vinařství je, že nejlepší bílé a mladé víno soutěže vyrobili moravští vinaři.

Titul Champion bílých vín získal Ryzlink rýnský EGO No. 81, pozdní sběr 2017 ze Zámeckého vinařství Bzenec a titul Champion mladých vín, tedy vín ročníku 2018, pak porota udělila vínu Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2018 z Vinařství Volařík. Nejlepším červeným vínem soutěže se stal Cabernet Sauvignon, výběr z hrozna 2012 ze slovenského vinařství VÍNO MRVA & STANKO, a.s. a poslední titul Champion za nejlepší cuvée připadl moldavskému vínu Negre 2017 z vinařství Fautor.

„Po loňském roce, kdy čtyři hlavní ceny soutěže putovaly do zahraničí, v letošních roce moravská vína u porotců z 13 zemí světa doslova zářila. Kromě dvou ze čtyř hlavních cen – Championů zůstane letos v České republice také 10 z 15 doplňkových cen,“ komentoval letošní skvělé výsledky Ing. Martin Půček, ředitel soutěže a výkonný ředitel Svazu vinařů ČR.

Vinařství Volařík kromě titulu Champion získal také cenu za nejlepší kolekci soutěže a stejně tak i Zámecké vinařství kromě Championa získalo další zvláštní cenu, a to za vítězství v kategorii suchých bílých odrůdových vín ročníku 2017 a starších za Rulandské bílé Collection 1508, VOC Bzenec 2017.

17. 06. 2019

Šťastný výherce si z Oenofora odveze lis Willmes

Již tento týden se ve dnech 19. až 21. června odehraje 13. ročník největší mezinárodní soutěže vín pořádané v České republice – Oenoforum 2019 - Czech International Wine Competition and Conference. Generální partner společnost Vinařský ráj připravila pro jednoho vítěze atraktivní cenu: roční bezplatný pronájem lisu Willmes SIGMA 5. 

Do soutěže o lis se mohou zapojit všichni účastníci konference a soutěžní části Oenofora po předchozí registraci na stránkách www.akcesvcr.cz

„Těší nás, že budou mít díky generálnímu partnerovi Vinařskému ráji zúčastnění vinaři během soutěže ještě další důvod k napjatému očekávání vyhlášení výsledků. Kromě prestiže v podobě medailových úspěchů tak mají možnost vyhrát i cenu s velmi vysokým a reálně vyčíslitelným přínosem pro vinařství,“ komentoval soutěž o roční bezplatný pronájem lisu Ing. Martin Půček, výkonný ředitel pořadatelského Svazu vinařů.

Kromě možnosti pronájem lisu vyhrát budou mít všichni účastníci možnost prohlédnout si v místě konání Oenofora nejen toto zařízení, ale i další špičkové vinařské technologie jako např. mlýnkoodstopkovač ROTOVIB od společnosti Armbruster.

12. 06. 2019

Největší mezinárodní soutěž vín v ČR přivítá letos Lednice

Do lednického zámku se 20. a 21. června sjedou špičková vína z celého světa a s nimi tuzemští i zahraniční degustátoři, aby v rámci již 13. ročníku největší mezinárodní soutěže vín pořádané v České republice – Oenofora vybrali vítěze. 

Letošního Oenofora se zúčastní na 550 vín z 8 vinařských zemí. Kromě moravských a českých vín tak budou komise hodnotit vína ze Slovenska, Německa, Itálie, Izraele, Moldávie, Portugalska a Slovinska.

"Ačkoliv je soutěž otevřena všem kvalitním vínům, největší pozornost se bude tradičně soustředit na odrůdy Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon, které budou v samostatné kategorii oceněny zvláštní cenou,“ přiblížil hlavní zaměření soutěžení Ing. Martin Půček, výkonný ředitel pořadatelského Svazu vinařů.

V porotě zasednou přední degustátoři z 13 zemí světa včetně zástupců OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži) a UIOE (Mezinárodní unie enologů). 

Nedílnou součástí Oenofora je také odborná konference s mezinárodním zastoupením, jejímž tématem budou Cesty k velkým vínům - "Víno a tanin". Kromě výkladu nebude na konferenci chybět ani praktická část, kdy dvě z přednášek budou opřeny o tematickou degustaci. Letos na konferenci vystoupí dvě mimořádné osobnosti francouzského vinařství Dr. Nicolas Vivas (enolog, vědecký pracovník Université de Bordeaux) a Paul Guyard (enolog, "traveling winemaker"). Účastníci se mohou těšit také na příspěvek od Unie enologů ČR na téma "Suchá vína v souvislostech".

O soutěžiOenoforum přináší jedinečnou příležitost porovnání širokého spektra světových vín s moravskou a českou produkcí. Soutěž splňuje nejpřísnější požadavky na úroveň hodnocení a profesionální organizaci, a proto i letos proběhne pod patronátem OIV. Organizátorem a pořadatelem soutěže je Svaz vinařů ČR. Soutěž podporuje Vinařský fond České republiky, Národní vinařské centrum, o.p.s., Jihomoravský kraj a další organizace. 

11. 04. 2019

Konference Oenoforum 2019 – pokračování cyklu „Cesty k velkých vínům“ má téma letošního ročníku „Víno a tanin“

Konference Oenoforum začíná ve středu 19. června v Multifunkčním centru zámku Lednice. Zazní zde přednášky postavené na praktických příkladech a degustace diskutovaných vín. Ročníkové téma „Víno a tanin“ povedou enologové z vyhlášených vinařských regionů a součástí bude i praktická část, kdy je každá přednáška opřena o degustaci tematických, řečníkem vybraných vzorků.

Již nyní jsou známa dvě jména přednášejících. Prvním z nich je Dr. Nicolas Vivas z Francie, uznávaný enolog a vědecký pracovník na Université de Bordeaux, který se specializuje na vědu a techniky zrání vína v dubových sudech. Na jeho přednášku pak naváže Paul Guyard, francouzský enolog a "traveling winemaker".

Kapacita konference je omezena na 100 účastníků a přihlášení je možné na stránkách www.oenoforum.cz

Registrace (včetně úhrady vstupného) je možná do 1. 6. 2019.

Třináctý ročník prestižní soutěže Oenoforum – Czech International Wine Competition se uskuteční následně 20. - 21. června na zámku v Lednici. Jedná se u nás o jedinou světovou soutěž vín pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži.

08. 02. 2019

Místem konání Oenofora 2019 je Multifunkční centrum na zámku Lednice

XIII. ročník prestižní a u nás jedinečné soutěže Oenoforum – Czech International Wine Competition se uskuteční ve dnech 19. až 21. června ve výjimečných prostorách zámku Lednice, který patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. 

25. 06. 2018

Winners of the prestigious international competition Oenoforum 2018

The winery Nové vinařství was awarded for the best collection of this year's international Oenoforum wine competition.

The four main champions are heading abroad. Individual successes were recorded by Moravian winemakers in each categories. Oenoforum is organized by the Union of Winemakers of the Czech Republic as the largest international wine competition in the Czech Republic under the auspices of the OIV - International Organization for Wine and Viticulture.

 Champion white has become Pinot Blanc a selection of 2015 grapes from the Slovak winery Golguz - Hlohovec, Champion red won the 2016 Plai Merlot Shiraz wine from the SA Vinuri de Comrad winery from Moldava and the most impressive category of Champion young wines 2017 won the Austrian winery Josef Fischer for Grüner Veltliner Smaragd.Oenoforum partners

Organizer

 

Co-organizerGeneral partner

 

 

 

Under patronage of

Supported by

       

Main Partners

         

     

Partners

             Media Partners

         


Contact Us

Operator

Svaz vinařů České republiky
Žižkovská 1230, P.O.Box 34
691 02 Velké Bílovice
svcr@svcr.cz

Conference

Lenka Křivánková
info and registration
+420 602 582 589
marketing@svcr.cz

Competition

Ing. Martin Půček
Competition director
+420 606 743 231
martin.pucek@svcr.cz

PhDr. Martin Chlad
Competition marketing and sales manager
+420 774 778 817
martin.chlad@svcr.cz

cs